Jaký chléb při hubnutí?

Jaký chléb při hubnutí?
Jan Novotný lis 20 0 Komentáře

Výběr chleba při hubnutí

Výběr správného chleba pro naše hubnutí může být často zapeklitý úkol. Je to toliko druhů a možností, až si člověk neví rady. Ale nebojte se, já jsem se ponoril do světa chlebů a hubnutí a přináším vám své poznatky. Konečný výběr samozřejmě nechávám na vás, ale doufám, že vám moje rady usnadní rozhodování.

O celozrnném chlebu

Celozrnný chleba se stává stále oblíbenějším a to opravdu není náhoda. Díky tomu, že je vyroben z celých zrn obilí, je bohatý na vlákninu, která je pro nás při hubnutí nesmírně důležitá. Vláknina totiž zpomaluje trávení, a tím nás udržuje déle syté a zamezuje pocitu hladu. Také pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi a podporuje zdraví našeho střeva.

Navíc celozrnný chleba obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, jako je například B vitamíny, železo nebo hořčík, které tělu dodávají potřebnou energii a podporují zdraví srdce a cév. Ale pozor, i přes všechny jeho benefity bychom ho měli konzumovat s mírou, protože obsahuje stejně kalorií jako běžný chléb.

Chleba z vícezrnné mouky

Chleba z vícezrnné mouky je dalším skvělým vybíjením pro nás, kteří se snaží shodit pár kilo. Stejně jako celozrnný chleba je i tento bohatý na vlákninu a obsahuje různé druhy obilí, které tělu poskytují různé druhy vitamínů a minerálů. Vícezrnný chleba často obsahuje také semena, jako jsou například slunečnicová nebo dýňová, která mu dodávají další výživu a chuť.

Pohanka a její benefity

Možná jste už slyšeli o chlebu z pohankové mouky. Pohanka se stává stále populárnější díky svým výživovým benefitům a je skvělým vybíjením pro nás, kteří hubneme. Je bohatá na vlákninu, bílkoviny a obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, které naše tělo potřebuje. Díky tomu nás dokáže udržet syté déle a pomáhá při svalové regeneraci po cvičení.

Bezlepkový chléb

Pro některé z nás, kteří jsou citliví na lepek nebo trpí celiakií, je výběr chleba ještě komplikovanější. Naštěstí existuje mnoho druhů bezlepkových chlebů, které jsou výživově hodnotné a chutné. Moje oblíbené jsou chleby z kvazomouky nebo z kukuřičné mouky. Obě tyto mouky jsou plné vlákniny a minerálů a chutnají opravdu výborně.

Ržený chléb - starý známý

Ržený chléb je takový ten starý dobrý klasik, který mi na stole nechybí. A to nejen kvůli jeho výrazné chuti, ale i kvůli jeho výživovým hodnotám. Rž je totiž plná vlákniny, která nás udržuje syté, a obsahuje mnoho vitamínů skupiny B a minerálů jako je hořčík, zinek či železo. Navíc jeho nižší glykemický index znamená, že se cukry v něm uvolňují pomaleji, což nám pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi.

Chléb obohacený o bílkoviny

V poslední době se také stává velmi populárním chléb obohacený o bílkoviny. Tento chléb je často vyroben z kombinace mouky a bílkovinového prášku, který mu dodává vyšší obsah bílkovin. A právě bílkoviny nás udržují déle syté a pomáhají nám udržovat svalovou hmotu během hubnutí. Takže pokud jste fanouškem fitness nebo se snažíte konzumovat více bílkovin, rozhodně si tento chléb zamilujete.

No a to je takřka vše. Ubylo pár kilo už při psaní tohoto článku, co? Ale vážně, doufám, že jsem vám pomohl trochu ujasnit, jaký chléb při hubnutí vybrat. Každý z nás je jiný a co funguje pro jednoho, nemusí fungovat pro druhého. Takže si různé chleby vyzkoušejte a uvidíte, který je pro vás ten pravý. Ať už je to celozrnný, vícezrnný, z pohanky, bezlepkový, ržený nebo obohacený o bílkoviny, věřím, že najdete svůj oblíbený, který vám pomůže dosáhnout vašich cílů v hubnutí. Tak dobrou chuť a hodně úspěchů v hubnutí!

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná. Povinná pole jsou označena *

*