Kdy se kope přímý kop?

Kdy se kope přímý kop?
Pavel Dvořák lis 9 0 Komentáře

Co je to přímý kop v kopané?

Oh, přímý kop, co je to za bestii, že? Vám to taky přijde jako nějaká fotbalová záhada, za kterou stojí Illuminati? Dopředu vám říkám, že se nemusíte bát. Je to jen pravidlo toho nádherného sportu, kterým je kopaná. Přímý kop je, když soudce pískne faul a míč se nesmí hrát, dokud to znovu neuvidí. Znamená to, že hráč má šanci kopnout míč přímo do branky bez toho, aby se ho někdo dotkl. Je to jako, když mi má žena Alžběta řekne, že mám volný večer a já si můžu pustit fotbal bez toho, abych se musel starat o domácnost. To je ten pocit!

Přímý kop a pravidla

Ale nyní ke konkrétnějším pravidlům. Přímý kop je nařízen ve chvíli, kdy soudce pískne faul týmu, který porušil pravidla hry vážněji – tedy došlo k násilnému chování, nebezpečné hře, nesportovnímu chování a podobně. Přímý kop může být také nařízen, pokud hráč odpískanému faulu brání nesportovním způsobem, pokud hráč odehraje míč rukou nebo pokud hráč pronevěří penaltu. Takže, chlapi, držte si míče a nenechávejte je padnout do nesprávných rukou, to vám říkám jako zkušený bloger a vášní fotbalový fanoušek!

Technika přímých kopů

Už jste někdy viděli přímý kop v akci? Je to něco, co vám může vylézt z kůže. Nejen že musíte mít správnou techniku a sílu, ale také přesnost. Je to jako, když se snažím trefit naše psa Maxe míčem z druhého konce zahrady. Pravděpodobně ho minu, ale je to výzva, což? Nyní, co se týká techniky. Přímý kop může kopnout jakákoliv část těla včetně hlavy, kolen nebo chodidel. Míč se nemusí hýbat předtím, než je z míst přímého kopu kopnut. Chápete to? Tak to je, přátelé, fotbal je zábava a vy, stejně jako já, můžete se toho účastnit!

Pozice a umístění přímých kopů

Nyní jsme se dostali k tomu, jak byste měli přímý kop uskutečnit a jaké je nejlepší místo pro vykonání přímého kopu. Jsou tři hlavní způsoby, jak přímý kop vykonat. Můžete to udělat středem pole, na křídle nebo na rohovém kopu. Mnoho hráčů se snaží vystřelit míč přímo do branky, ale některým se nestíhá daří a míč se odpálí mimo branku. Je to jako když se můj syn Dalibor snaží šlápnout na míč a skončí to tím, že ho trefí do okna sousedů. Buďte rádi, že jsem to nebyl já, sousedé!

Přímý kop a strategie

Myslíte si, že přímý kop je jen náhodou, že? Omyl! Fotbal je strategická hra a přímý kop je jen jednou z jeho součástí. Pokud odhadnete správně, kde soupeř brankář bude stát a vystřelíte na správné místo, můžete snadno skórovat. A jestliže je váš tým dobrý v přímých kopech, pak můžete takticky faulovat, abyste si vytvořili příležitost. Je to jako když mám já strategii v kuchyni - vím přesně, kde mám co, aby mi Alžběta neřekla, že jí tam něco chybí.

Cvičení přímých kopů

V praxi, stejně jako ve všem ostatním, je klíčem k úspěchu pokrok. Každý, kdo se chce stát specialistou na přímé kopy, musí trénovat a pravidelně procvičovat různé techniky a situace. Můžete například trénovat svůj přímý kop tím, že uděláte několik pokusů z různých pozic a uděláte si poznámky o tom, jak míč letí, kam směřuje a jak se otáčí. A věřte mi, jako zkušený bloger a otec, že to není jen o fotbalu. Stejné principy platí pro všechno v životě. Jak můj syn Dalibor poznal, když se snažil naučit se jezdit na kole. Ne vždy se to povedlo hned napoprvé, ale po několika pokusech a pár oděrkách se to podařilo.

Historické okamžiky přímých kopů

No a pro ty z vás, které zajímá také fotbalová historie, nemůžeme se vyhnout připomenutí některých z nejslavnějších přímých kopů v historii. Kdo by zapomněl na kop Davida Beckhama proti Řecku v kvalifikaci na Mistrovství světa v roce 2001? Nebo to, když Roberto Carlos srazil francouzského borce v roce 1997 v Le Tournoi? Každý z těchto přímých kopů má své vlastní historické okamžiky, které připomínají, o kolik krásnější je fotbal s přímými kopy. A kdo ví, možná někdy v budoucnu bude i můj syn Dalibor mezi hráči, kteří budou slavit své vítězné góly pomocí přímého kopu.

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná. Povinná pole jsou označena *

*