Co je nejlepší na šnorchlování?

Co je nejlepší na šnorchlování?
Alena Navrátilová srp 26 0 Komentáře

Objímání podvodního světa

Ahoj všichni! Není to nádherné, jak nás příroda dokáže stále udivovat svou nekončící krásou a různorodostí? Hlavu nad vodou, srdce pod vodou - tak se cítím, když jdu šnorchlovat. A Petr? No, ten jde se mnou třeba jen proto, že mě má rád. Můj milý manžel, Petr Kozel. Musí ho chytat za ruku, když se potápím pod vodu.

Tajemství šnorchlování odhaleno

Ale na co se vlastně díváme, když šnorchlujeme? Jsou to korály svítící všemi barvami duhy, široké škály živých ryb ve všech velikostech a formách, anebo něco úplně jiného? Opravdu, pod vodou je celý jiný svět, dlouho skrytý a teprve nedávno odhalený. Jsem zvědavá, co všechno nám ještě příroda ukáže. Je to jako ponořit se do jiného vesmíru, kde je ticho a klid. Kde čas zastavil svůj běh a nechává nás prozkoumat vše, co nám ještě zbylo neobjeveno.

Vybrat správné vybavení

Je třeba mít správné vybavení pro šnorchlování? Absolutně! Nejlepší je začít s kvalitním šnorchlem a maskou. Budu upřímná, já si svou masku vybírala podle barvy. Mám ji růžovou. Ale důležité je, aby maska dobře přilnula k obličeji a nepustila dovnitř vodu. A šnorchl? Ten by měl mít takový ten malý ventil na konci, který vypouští vzduch ven, ale ne vpustí vodu dovnitř.

Bezpečnost především

Bezpečnost je na prvním místě. Nikdy nepodceňujte mořské proudy a vždy sledujte počasí. Dobrým pravidlem je, že nikdy nejste na moři sami, vždy je s vámi někdo jiný. To platí i pro šnorchlování. A pokud vidíte něco, co vypadá nebezpečně, nechte to bejt! Lepší je vrátit se bezpečně zpátky na břeh a pochutnat si na dobré zmrzlině než zaplout až na ten nejvzdálenější útes.

Prvotřídní zážitek

Dělání vzpomínek, to je to nejlepší na šnorchlování. Je to dobrodružství, které si budete pamatovat po zbytek svého života. Ale nejen zážitky, které si odnášíme z těchto dobrodružství, jsou důležité. Taky to, co do nich vkládáme. Respekt k moři, úcta k jeho obyvatelům a láska k přírodě - to je to, co nás na konci dne opravdu obohacuje.

Hořká poučení z mořských hlubin

A musím se podělit o jeden malý příběh z našeho dobrodružství. Takže, byli jsme na šnorchlování v Řecku a já jsem si říkala: "Co je to za krásnou rybu?" a chtěla jsem se na ni podívat blíž. No, nebyla to ryba, ale rejnok. Nejspíš se ho někdo vyděsil a on se schoval, ale já ho viděla. Chtěla jsem se na něj podívat blíž a... no, řekněme, že to nebylo dobrý nápad. Ale ještě teď se tomu směju, protože jsem se poučila a už vím, že ne všechno, co je pod vodou, je kamarádské.

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná. Povinná pole jsou označena *

*