Jak zaručeně přibrat?

Jak zaručeně přibrat?
Zbyněk Jamník lis 27 0 Komentáře

Představení problému

Vždy jsem byl typ chlapa, který měl rád kvalitní jídlo. Ale jak mnoho z vás ví, přibírat na váze není tak jednoduché, jak se může zdát. Přibližně před rokem jsem si uvědomil, že i přes to, že jsem milovník kulinářských specialit, nedosahuji požadované hmotnosti. To mě přimělo k tomu, aby jsem se ponořil do světa výživy a učil jsem se o různých způsobech, jak zaručeně přibrat.

Základní pochopení výživy

Dovolte mi, abych vám poskytl nějaké základní informace o výživě. Abychom přibývali na váze, musíme do těla dostat více energie, než kolik ho spotřebuje. Tuto energii získáváme z potravin, které konzumujeme, a proto je velmi důležité se soustředit na kvalitu a množství našeho jídla.

Jak je tělo stavěné

Není všechno o kaloriích. Naše tělo je komplexní systém, který potřebuje širokou škálu živin, aby fungoval správně. I když by možná bylo jednoduché jíst velké množství nezdravého jídla, abychom získali více kalorií, to by nám nepomohlo vytvořit zdravé tělo plné svalové hmoty. Naopak, mohli bychom skončit se zdravotními problémy.

Zdravé zvyky pro zdravé přibírání

Abyste zaručeně přibráli, musíte se do jisté míry zaměřit na kvalitu jídla. Zapomeňte na představu, že fast-food a sladkosti jsou cesta k větší hmotnosti. Naopak, hledejte zdroje kvalitních bílkovin, komplexních sacharidů a zdravých tuků.

Trénink, který podporuje přibírání

Silový trénink je zcela zásadní, chceme-li zdravě přibrat na váze. Mým oblíbeným typem cvičení je posilovna. Rád tam trávím čas se svým synem Danem. Je to skvělá cesta, jak se seznámit se svým tělem a zároveň posílit svůj metabolismus.

Planeta Hydratace

Ano, správně jste slyšeli. Hydratace je klíčová! Mnoho lidí podceňuje, jak důležité je dostatečné množství vody pro správnou funkci našeho těla. Nedostatek vody může způsobit únavu, což může omezit naši schopnost konzumovat dostatečné množství jídla a cvičit.

Program přibírání na váze

Nyní, když jsme se seznámili se základními principy zdravého přibírání na váze, je čas sestavit program. Trénovat byste měli alespoň 3x týdně, jíst 5-6 menších jídel denně a dostatečně se hydratovat.

Jak s tím začít?

Pokud jste nováček v oblasti přibírání, doporučil bych vám začít pomalu. Začněte přidávat více jídla do své stravy, zvyšujte frekvenci jídla a postupně zvyšujte intenzitu tréninku. Není třeba udělat všechno najednou. Zvyšování váhy je běh na dlouhou trať, ne sprint.

Přidávání více jídla

Existuje nespočet způsobů, jak přidat více kalorií do vaší stravy. Můžete přidat více oleje do vašich salátů, zvýšit množství ovoce a zeleniny, které konzumujete, nebo si přidat k jídlu další porci bílkovin. A právě o této poslední zmínce mám jednu historku. Jednou se mi stalo, že po přidání další porce kuřecích prsou na talíř mi pes Max je okamžitě "ukradl". Ale to je jiný příběh.

Zvyšování frekvence jídla

Není třeba jíst obrovské množství jídla najednou. Můžete jednoduše zvýšit počet jídel, které jíte během dne. Například, místo toho, abyste jedli tři velká jídla, můžete konzumovat pět menších jídel.

Zvyšování intenzity tréninku

Konečně je čas na trénink. Pokud jste nováček, nechte si pomoci odborníkem, abyste se naučili správnou techniku a zabránili zranění. Nebojte se zvedat těžké váhy, ale vždy se ujistěte, že cvičíte správně.

Těším se na vaše výsledky a doufám, že vám moje rady pomohou v cestě za zdravým přibíráním. Nezapomeňte, že klíčem k úspěchu je trpělivost a konzistence. Hodně štěstí!

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná. Povinná pole jsou označena *

*