Co k večeři při hubnutí?

Co k večeři při hubnutí?
Klára Novotná říj 6 0 Komentáře

Co k večeři při hubnutí?

Jistě si říkáte, že při hubnutí je důležité vynechat večeři. Zdaleka ne. Velmi záleží na tom, co si večer dáte k jídlu. V tomto článku se podíváme na některé zdravé večeře, které vám pomohou s hubnutím a zároveň budou chutnat.

Proč je večerní jídlo tak důležité?

Zavedli jsme se do stereotypní myšlenky, že večer bychom neměli jíst. Ale opak je pravdou! Večeře je důležitou součástí vyváženého jídelníčku, stejně jako snídaně nebo oběd. Telo potřebuje přijímat živiny pravidelně skrz den, takže večeře by neměla být vynechána. Pozdě večer si samozřejmě nedáme k jídlu těžké jídlo, které by nám nechalo tělo pracovat skrz noc, když má naopak odpočívat. Rozhodně ale nepřehlížeme večerní stravu a věnujeme jí zaslouženou pozornost.

Petr to pochopil těžce, pokaždé si rád dal pozdě večer k obědu klobásu s chlebem. Ale snažíme se držet jako tým a podporovat se ve zdravém životním stylu, takže i jeho večerní strava se mění. A víte co? Je to skvěle! Zdravá večere nám přináší mnoho radosti a je potěšující objevovat nové recepty.

Večeře, která podporuje hubnutí

J určitě záleží na tom, co si k večeři dáte. Pokud si na talíř načepujete těžké jídlo, jako jsou smažené brambory nebo velký kus masa, může to vést k přibírání na váze a pocitu nepohodlí. Navrhujeme místo toho zkusit jídla bohatá na bílkoviny a vlákninu. Vezměte si třeba salát s grilovaným kuřecím masem a avokádem, nebo jídlo s lilkovinami, jako jsou luštěniny.

Na druhou stranu - nenechte se příliš ovlivnit myšlenkou kalorií. Správným směrem je kvalitativní přístup k jídlu. Vyhněte se chemikáliím, přidaným cukrům a umělým přísadám. Zaměřte se na celé potraviny a skutečnou výživu. Koneckonců, můžete jíst večeři, která je považována za nízkokalorickou, ale pokud obsahuje škodlivé přísady, keto je to pro vaše tělo stejně špatné.

Nejlepší čas na večeři

Proč nejíst pozdě v noci? Náš biologický hodiny nejsou nastaveny na to, abychom v noci konzumovali "těžká jídla". Naše tělo je navrženo tak, aby během dne trávilo a zpracovávalo jídlo, když jsme v pohybu a aktivní. Večer je čas na odpočinek a regeneraci. Jíst těžké jídlo pozdě v noci může tyto funkce narusit.

Rada je tedy jasná, večeře by měla být konzumována nejpozději 3 hodiny před spaním. Z toho důvodu je Petr vždycky tak trochu naštvaný, když díváme na televizi a má hlad, ale máme striktní pravidla. Když je potřeba, sáhne tedy po oříšcích nebo jiném drobném zdravém snacku.

Hydratace je klíč

Jo jo, není nic nového, že pitný režim je důležitý. Ale my to raději připomene. Nejen pro vyprazdňování těla a odstraňování toxinů je důležitý příjem tekutin, ale také pro správnou funkci organismu jako takového. Navíc, když pijete dostatek vody, může to pomoci potlačit hlad a snižovat příjem kalorií.

A co potom večer? Samozřejmě, pokud pijete vodu před spaním, možná budete muset v noci na toaletu. To může narušit váš spánek, takže doporučujeme pít většinu vody přes den a omezení příjmu tekutin alespoň 2 hodiny před spaním.

V závěru této báječné večerní cesty chci říct, že hubnutí nemusí být tažené za vlasy ani příliš komplikované. Jde o zdravý selský rozum, poslech vlastního těla a správnou volbu. A nezapomínejte - je to proces. Petr to pochopil a já jsem na něj moc pyšná. Tak držíme palce i vám všem, kteří se snažíte o zdravý život. Těšíme se na další zdravé večere! Ať je hubnutí radost!

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná. Povinná pole jsou označena *

*