Jak na hubnutí břicha?

Jak na hubnutí břicha?
Klára Novotná lis 7 0 Komentáře

Rozumění břišnímu tuku a jeho následkům

A samým počátkem každé cesty za ztrátou břišního tuku je pochopení, co to vlastně ten břišní tuk je a jak funguje. Máte-li někdy pocit, že váš břich je jako ten balón, který se neustále nafukuje a vyfukuje, zdaleka nejste sami. Já sama jsem měla naprosto stejnou zkušenost. Ale vězte, že to není náhoda. Břišní tuk je v našem těle uložen jakoby ve dvou \'skladovacích prostorech\'. První je ten, který vidíte a cítíte, když se škubnete do boků. Ten druhý sklad je hluboko uvnitř vás, obklopuje vaše vnitřní orgány a tvoří takzvaný viscerální tuk. A právě tento viscerální tuk je ten, kterému bychom se měli snažit předejít pro naše zdraví.

Jak na to: Strava jako klíč k úspěchu

Ale jak tedy na to? Jak se zbavit toho přebytečného tuku? Odpověď je jednoduchá: strava. Strava je klíčem k úspěšnému hubnutí břicha. Nemusíte se přímo držet nějaké konkrétní diety, ale je důležité začít sledovat, co vlastně do svého těla dáváte. Začněte jíst více bílkovin, ovoce a zeleninu, snažte se vyhýbat rychlému obežití a jídlu s vysokým obsahem cukru. Mezi mými oblíbená jsem si zamilovala třeba brokolice, která je skvělá na podporu detoxikace, nebo avokádo, které obsahuje hodně zdravých tuků.

Petr, můj manžel, vždycky říká, že strava je pro tělo jako palivo pro auto. A má pravdu. Jakýkoli typ cvičení nebude fungovat, pokud nebudete mít správnou stravu. Ale to neznamená, že byste se měli cítit omezení. Já si například vždycky ráda dopřeju trochu čokolády po večeři. Jde především o rovnováhu.

Jak cvičení pomáhá v boji proti břišnímu tuku

A co cvičení? Ano, cvičení je také důležité. Různá cvičení cílící přímo na břicho vám pomohou v boji proti břišnímu tuku. Jedná se především o posilování a kardio cvičení. Já je ráda kombinuji a cvičím několikrát týdně. A nemusíte se bát, pokud jste začátečníci. Každá malá změna pomáhá a i krátké cvičení každý den dovedou udělat zázraky.

Pamatujte, že hubnutí a redukce tuku je proces a ne státní stávka. Natrvalo změníte svůj životní styl a způsob, jak se k tělu stavíte. Když se na to podíváte takhle, je to jako osvobozující jízda. Takže ať už děláte jakékoliv cvičení - třeba i tanec v obýváku s dětmi - to všechno se počítá.

Jak zvládat stres: klidný umysl = štíhlý břuch

A konečně - ano, je zde dokonce spojitost mezi stresem a břišním tukem. Chronický stres může s tělem udělat spoustu špatných věcí, včetně toho, že vás nutí k přejídání se a ukládání tuku v oblasti břicha. Vzpomínám si, jak jsem se před lety cítila tak stresovaná, že jsem nemohla jíst ani spát. Naštěstí jsem našla způsoby, jak tento stres zvládnout.

Věci jako jóga, procházky v přírodě, meditace, nebo jednoduše jen kvalitní čas se svou rodinou a kiki naším papouškem, mi hodně pomáhají. Bez ohledu na to, co děláte, je důležité najít si čas pro sebe, relaxovat a dopřát si trochu klidu.

Trpíte-li chronickým stresem, určitě zvažte pomoc odborníka. Psychologové a terapeuti vám mohou pomoci najít to, co u vás způsobuje stres, a najít způsoby, jak se s ním vypořádat. A dobrou zprávou je, že hubnutí břicha může být vedlejším produktem zvládání vašeho stresu.

Uvědomte si, že ztráta břišního tuku je cesta, ne cíl. Na této cestě se budete učit o vašem těle, o tom, co mu dělá dobře a co špatně. A to nejdůležitější? Ať už jakýkoli váš cíl je, pamatujte, že jste skvělí přesně tak, jací jste. Jde o vaše zdraví a pohodu, ne o konkrétní číslo na váze. Takže, hodně štěstí na vaší cestě za hubnutím břicha!

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná. Povinná pole jsou označena *

*