Jak se chránit před nemocemi?

Jak se chránit před nemocemi?
Václav Šimáček lis 7 0 Komentáře

Efektivní životní styl pro imunitu

Řeknu vám něco překvapivého, dámy a pánové, a tím je něco, na co by měl každý z nás myslet, když si chce udržet zdraví: EAT (Exercise, Attitude, Time)! Ať už jste z Liberce jako já, nebo z jakéhokoli jiného koutu naší milé České republiky, tyto tři slovíčka jsou kouzelným trikem, jak se chránit před nemocemi.

Prvním a základním krokem je cvičení. Nezapomeňte, že je důležité se pohybovat a udržovat svoje tělo ve formě, pokud chcete, aby Váš imunitní systém pracoval na plný výkon. Tělesná aktivita povzbuzuje oběh krve a lymfy, čímž se zrychluje odstraňování toxinů z těla.

Druhým krokem je správný přístup a mentalita. Ovládáte-li své emoce a udržujete pozitivní myšlení, imunitní systém funguje lépe. Není bez zajímavosti, že stres a negativní nálada mohou snížit účinnost imunitního systému.

Zajímavost, kterou možná nevíte, je, že průběh nemoci může ovlivnit Váš postoj k ní. Trpíte-li například chronickou nemocí a jdete do léčby s tím, že jste na tom špatně a že Vás nic nedokáže vyléčit, máte menší šance se zlepšit než když jdete do toho s pevnou vírou, že se dá všechno zvládnout.

Posledním, ale rozhodně ne méně důležitým krokem je správné časování a výživa. Ať už se jedná o přijímání potravy, pití nebo spaní, vše hraje důležitou roli v tom, jak efektivně se Váš imunitní systém dokáže bránit proti nemocem.

Životní prostředí a vaše zdraví

Často zapomínáme, jak velkou roli hraje naše okolí na naše zdraví. Znečištěné prostředí, špatná kvalita vzduchu, nekvalitní potraviny, všechno to má vliv na naše zdraví.

Něco, co lze ovlivnit, je naše bezprostřední životní prostředí. Uklízení, pravidelné větrání a péče o zdravé rostliny v domě, mohou přijít vhod. Did you know that certain plants can help to clean the air in your home? Je to tak, rostliny jako je třeba listnatý strom nebo zlatý plameňák jsou úžasné pro čistění vašeho vzduchu doma.

Samozřejmě, vzít si do bytu pár rostlin přímo z lesa nemusí být ten nejlepší nápad. Vždy se ujistěte, že jsou rostliny vhodné pro bytové prostředí. Rovněž si zkontrolujte, zda nejsou toxické pro jakékoliv domácí zvířata, která mohou mít tendenci rostliny okusovat!

Prevence nemocí, než se objeví

To je motto, kterého bychom se měli držet, pokud chceme zůstat zdraví. Především je důležitá pravidelná lékařská kontrola. Doktor dokáže odhalit známky nemoci dříve, než se projeví ve vážných symptomech. Je pravdou, že čím dříve je nemoc odhalena, tím lepší jsou šance na její úspěšné vyléčení.

Jak jsem byl nedávno u lékaře na své pravidelné kontrole, řekl mi něco, co jsem si zapamatoval. Řekl mi: "Václave, pokud budete chodit na pravidelné kontroly a budete se starat o své zdraví, nemusíte se bát žádné nemoci. Můžete si žít svůj život naplno a užívat si ho bez dalších obav." To mi připomnělo mou babičku, která mi vždycky říkala: "Zdraví je to nejcennější, co máš. Opatruj ho jako oko v hlavě."

Stres: Tichý zabiják imunity

Stres je něco, co nás ve světě moderní doby stíhá na každém kroku. Ať už je to práce, rodina, vztahy nebo finanční potíže, stres může mít významný dopad na naše zdraví.

Například před pár lety jsem prošel velmi stresujícím obdobím. Měl jsem problémy v práci, mé vztahy byly v troskách a byl jsem na pokraji finančního kolapsu. Cítil jsem se přetížený a byl jsem nemocný pořád. Když jsem šel k lékaři, potvrdil mi to, co jsem se už nějakou dobu obával. Byl jsem vyčerpaný stresu.

Vím, že stres je něco, co je těžké kontrolovat, ale je důležité se naučit, jak se s ním vyrovnat. Zkuste si najít nějakou relaxační techniku, která Vám vyhovuje, například jóga, meditace nebo procházky v přírodě. Snažte se každý den najít aspoň pár minut pro sebe a pro své tělo a duši. Je důležité si uvědomit, že stres je normální součástí života a každý z nás s ním musí nějakým způsobem bojovat.

Nemějte strach hledat pomoc, když ji potřebujete. Je normální občas cítit se přetížený a v takových chvílích je super mít někoho, s kým se můžete podělit o své obavy a pocity. Ať už je to profesionální terapeut, nebo někdo důvěryhodný z vašeho okolí, nikdy nezapomínejte, že nejste v tom sami.

Koneckonců, zdraví je to nejdůležitější, co máme, a měli bychom se starat o naše tělo, tak jak se stará o nás. Skvělá dieta, pravidelná tělesná aktivita a správný přístup směrem k životu. To vše nám může pomoci zůstat zdraví a nepodlehnout nemocem. Přejme si všichni spolu silné zdraví dnes a každý další den.

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná. Povinná pole jsou označena *

*