Co dělat pro fyzické zdraví?

Co dělat pro fyzické zdraví?
Alena Navrátilová říj 21 0 Komentáře

Začínáme správnou stravou

Ejo, všichni, já jsem Alena. Vím, že se ptáte, jak na tom fyzickém zdraví. No, kdo by se nechtěl cítit fyzicky fit, že? A jak na to? Začíná to stravou. Vezměte si, já vždycky říkám, nejsem doktor, ale jsem zastáncem zdravého a vyváženého jídla. Když si vyberete správné, zdravé potraviny, jako jsou ovoce, zelenina, celozrnné produkty, bílkoviny, dobře funguje metabolismus a tělo získá potřebné živiny. Buďte ale opatrní a dbajte na vyváženost mezi makronutrienty. To jsou bílkoviny, tuky a sacharidy. Nemá smysl jíst jen jedno. A buďte taky v pohodě se sladkostmi. Nechte si je jako výjimečnou pochoutku, ne jako každodenní doplněk.

Hydratace jako základ

Mám takovou historku. Kamarádka jednou takhle přišla a povídá: „Alenko, pořád jsem unavená, nevím co s tím.“ Mě naskočilo „Jejda, nejspíš není hydratovaná!“. A opravdu! Po týdnu pití dostatku vody byla jako vyměněná. Voda je základ. Mnoho lidí ji podceňuje, ale to je velká chyba. Je třeba pít minimálně 2 litry čisté vody denně. Voda je základní složkou našeho těla a je potřeba pro všechny fyziologické procesy. Pokud jste dehydratovaní, můžete se cítit unavení a malátní.

Fitness je zábava, ne trest

Já si pamatuji, když jsem byla na střední a naše tělocvikářka byla tak strašný despot. Říkala nám, že cvičení je bolest a utrpení a pro mě byl fitness pořád takový strašák. Ale víte co? Nemusí to tak být! Fitness má být zábava, ne trest. Já jsem našla svou lásku v józe. Někdo může běhat, jiný jde do posilovny, plavat nebo třeba jezdit na kole. Hlavní je, že to máte rádi a že při tom fyzické aktivitě zůstanete po daný čas.

Dodržování pravidelnosti ve cvičení

Eh, a teď se dostáváme k tomu pravému jádru pudla. Pravidelnost je klíčem. Co z vás bude, když dneska zaběháte deset kilometrů a pak dva měsíce neuděláte vůbec nic? Nic moc. Je důležité najít si nějaký plán cvičení, který budete následovat, a držet se ho. Ale neberte to jako povinnost. Je důležité, aby cvičení byla radost. Takže vždycky si vyhraďte čas na cvičení, ale i na relaxaci a odpočinek. Tělo potřebuje také regeneraci.

Včas do postele pro správnou regeneraci

Pamatujete si, jak vám maminka říkala, když jste byli malí: „Do postele, zítra je škola!“. No a teď jí za to děkujte. Kvalitní spánek je důležitou součástí udržování dobrého fyzického zdraví. Tělo se během spánku regeneruje, takže je velmi důležité mít minimálně 7-8 hodin stabilního, nepřerušovaného spánku denně.

Stres, to bychom měli zařadit na poslední místo

Ještě poslední věc, kterou bych chtěla zmínit, je stres. Stres je jedním z hlavních faktorů, který ovlivňuje naše fyzické zdraví. Může způsobovat různé zdravotní problémy, jako je vysoký tlak, srdcové choroby, nespavost a dokonce i obezitu. Zkuste najít způsoby, jak se stresu zbavit. Já občas medituji nebo si jdu na procházku, abych si uklidnila mysl.

Prevence je lepší než léčba

Na závěr bych chtěla podotknout, že prevence je lepší než léčba. Pokud se budete řídit některými z těchto rad a tipů, bude to mít pozitivní vliv na vaše fyzické zdraví. Do toho to jde! Budu držet palce a přeji hodně síly a odvahy na cestě za vaším fyzickým zdravím.

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná. Povinná pole jsou označena *

*