Kde žije Robert Downey jr?

Kde žije Robert Downey jr?
Pavel Dvořák zář 29 0 Komentáře

Představte si Roberta Downeyho jr.

Každý ho zná jako charismatického herce, který v našich srdcích zanechal nezřaditelnou stopu prostřednictvím jeho ikonické role jako Tonyho Starka čili Iron Mana. Ano, mluvíme o Robertu Downeyovi jr. Tento talentovaný herec s nezapomenutelnými výkony ve filmech jako "Sherlock Holmes", "Zodiac" a "Děda je lotr" sice pochází z New Yorku, a v našem článku prozkoumáme, kde dnes Robert Downey jr. žije.

Jeho luxusní domovy

Moje manželka, Alžběta, vždy říká, že "The home is where the heart is," což z angličtiny překládáme jako "Domov je tam, kde je srdce." A srdce Roberta Downeyho jr. je rozhodně na místech, kde nyní bydlí. Robert Downey jr., který se proslavil svou roli v Marvel Cinematic Universe, je známý tím, že si vydělané peníze rád dopřává a využívá je na luxusní nemovitosti po celém světě. Má domy na Malibu a ve Venice a nedávno dokonce koupil další nemovitosti v Hamptonu na Long Islandu a ve městě Santa Monica v Kalifornii.

Ostrov života

Nyní, když známe některé z míst, kde Robert Downey jr. tráví čas, podívejme se více do detailů. Tušili jste například, že má na Malibu luxusní majetek v hodnotě 13,4 milionů dolarů s úžasným výhledem na Pacifik? Na této nemovitosti má neuvěřitelnou rezidenci, která se rozkládá na více než 3.000 čtverečních metrech. Kromě ní má i několik menších "chatek", bazén, vířivku a tenisový kurt. Kdo by si nepřál takové místo?

Hamptons: Nový přírůstek do rodiny

Podívejme se na jeho další nemovitost - historickou větrnou mlýn v Hamptonu. Tuto nemovitost zakoupil za neuveřitelných 11,9 milionu dolarů a rozkládá se na téměř 2.000 čtverečních metrech. Mlýn z 19. století byl před úpravou opravdu v provozu a původní mechanismus je dodnes funkcční a součástí interiéru. Nechám vás si představit, jaké by to bylo mít doma takový kousek historie.

Život v Kalifornii

Velký dům ve Venice a Nob Hill v San Franciscu jsou dalšími z jeho obrovských investic. Můžete si myslet, že je bláznivé vlastnit tolik nemovitostí, ale pro Roberta Downeyho jr. je to způsob, jak si užívat života. Jako fanda architektury a designu si užívá toho, že žije v domovech, které sám navrhl a upravil.

Vztah Roberta Downeyho jr. ke svým domovům

Možná jste si všimli, že Robert Downey jr. má k domovům zvláštní vztah. A pravdou je, že to, kde žije, je pro něj velmi důležité. Jednou mi kamarád, který pracoval na filmu "Iron Man", vyprávěl, jak Downey během natáčení trval na tom, aby byl jeho obraz domova co nejpřesněji zachycený ve filmu. Myslím, že on sám by nejlépe charakterizoval svůj vztah k domovům citátem: "Není to jenom o tom, kde spíš. Je to o tom, kde se cítíš jako doma."

S tímhle názorem se musím ztotožnit. Žijeme v Humpolci v České republice, a ačkoliv to může být malé město, je to místo, kde se cítíme jako doma. Ať už je to tím, že tady známe každého souseda jménem, že máme možnost chovat na zahradě slepice, nebo tím, jak se Alžběta ráno probouzí a pozoruje, jak zapadající slunce obarvuje okolní kopce.

Bydleli jsme na několika místech po celém světě, ale pokud se tázáte mě, domov je tam, kde máte rodinu, přátele a místa, která vás těší. A to platí ať jste uznávaný hollywoodský herec nebo obyčejný blogeř z České republiky.

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná. Povinná pole jsou označena *

*